21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Başkan Uz Devam Kararı Aldı

Spor Toto 1. Lig’de geride bıraktığımız 11 haftada henüz galibiyeti bulunmayan Denizlispor, saldığı 2 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile ligin sırasına yerleşmiş durumda. Tarihindeki en kötü sezon başlangıçlarından birini yapan köklü Spor Kulübü Denizlispor takımı, çıktığı bu sezon11 müsabakada sadece 2 puan elde ederek Türkiye’deki tüm profesyonel ligler içerisinde en kötü performans sergileyen takım oldu.

Son olarak Göztepe’ye deplasmanda 5-0 yenilen Denizlispor’da başkan UZ, istifa sinyali vermiş ve 31 Ekim Pazartesi günü düzenleyeceği basın toplantısı ile kararını açıklayacağını bildirmişti. Mehmet Uz, bugün düzenlediği toplantı ile kararını açıklayan kulüp başkanı seferberlik ilan etti.

Spor Toto 1. Lig’de son derece sıkıntılı bir dönemden geçen Denizlispor takımında kulüp başkanı Mehmet Uz, takıma sahip çıkılması adına seferberlik ilan etti. İlk yarı sonuna kadar şirketleşme çalışmalarını tamamlayacaklarını, ve sonra da transfer yasağını aşmak için çalışacaklarını dile getirdi. Sezona kabus gibi bir başlangıç yapılmasının ardından takımdan ayrılan futbolculardan kaynaklı sorunlarla mücadele ettiklerini vurgulayan Başkan Uz, bu süreçte üzerlerine düşen herhangi bir sorumluluktan kaçmayaklarını ve yönetim olarak tüzük değişikliği yapılabilmesi adına kongre kararı aldıklarını belirterek, bu sene ligde kalmalarının  başarı olarak görüldüğünü, ama bu durumun kendisi için bir başarı olarak sayılmayacağını ifade etti.

“Önümüzde Bir Enkaz Var”

Önlerinde bir enkaz olduğunu bilerek kulübü devraldıklarını, transfer yasağı geleceğini de bilerek bu yükün altına girdiklerini söyleyen Başkan Uz, bu işin düzelme yolunun şirketleşmeden geçtiğini, eğer şirketleşme gerçekleşirse kulübün de önünün açılacağını iddia etti. Futbolcuları aradığını, ancak hiçbirinin 1 TL bile indirim yapmadığını dile getiren Uz, birçok futbolcuya ulaşamadıklarını, telefona cevap vermediklerini söyleyerek sitem etti.

Ayrıca Denizlispor yönetimini devralmak isteyenlere her zaman kapılarının açık olduğunu, ancak şu ana kadar kendilerine bu yönde bir talep gelmediğini dile getiren Uz, Denizlispor’u asla başsız bırakmayacaklarını, eğer talipli birileri çıkarsa ancak o şekilde bu bayrağı teslim etmeye hazır olacaklarını söyledi. Kulübü bu zor günlerden kurtarmak adına gece gündüz çalıştıklarını da dile getiren Uz, her şeyin üst üste geldiğini, maçlarda sonuç alamadıklarını ve 2 puanda kaldıklarını ifade etti.

“Şirketleşme Konusunu Halledeceğiz”

en kısa süre içerisinde, tahminen 15 gün içerisinde tüzük değişikliğine giderek şirketleşme konusunu halletmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Uz, ilk yarı sonuna kadar şirketleşmeyi bitireceklerini, bu iş bittikten sonra da transfer yasağına yönelerek yasağı bir şekilde aşmaya çalışacaklarını dile getirdi. Bugünden itibaren seferberlik ilan etmeye karar verdiklerini ve bu işi mutlak suretle çözmeye karar verdiklerini vurguladı. Bahanelerin ardına sığınmayacaklarını dile getiren Uz, en kısa zamanda bu kulübün önünü açacaklarını, maddi ya da manevi olarak ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını dile getirdi.