21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’a Müjdeli Haber

Bu sezon maddi sıkıntılar nedeniyle oldukça zor günler geçiren ve kadro ile taktik konularında yaşanan sıkıntılar nedeniyle TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren takımlar arasında olmak zorunda kalan Denizlispor’da yeni Teknik Direktör Mesut Bakkal ile birlikte yapılan basın toplantısında Mehmet Uz yerli oyuncularla anlaşma sağlandığını duyurmuştu.  Yabancı oyuncuları da uzlaşmaya çağıran Uz, eğer Denizlispor bu durumdan kurtulamazsa alacaklarını hiçbir zaman temin edemeyeceklerini dile getirmişti. Başkanın yerli oyuncular ile nasıl anlaşma sağladığının detayları da basına yansımaya başladı.

Beklenmedik Yerden Gelen

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’den küme düşen takımlardan birisi olan Denizlispor, bu sezon maddi sıkıntılar nedeniyle oldukça zorlu günler geçirdi ve kadroda yaşanan sıkıntılar ile birlikte TFF 1.Lig‘de küme düşme hattının gediklisi takımlarından birisi haline geldi.

Bu zorlu süreçten çıkabilmek adına şehrin sembol isimlerinden birisi olan Mesut Bakkal’ı göreve getiren Denizlispor’da Mesut Hoca’nın basın toplantısına Başkan Mehmet Uz’un verdiği müjdeli haber damgasını vurmuştu. Takımdan alacakları olan yerli oyuncularla anlaşma sağlandığını ve yabancı oyuncularla görüşmelerin başladığını dile getiren Uz, yabancı oyunculara da çağrıda bulunmuştu.

Yeni Asır gazetesinin haberine göre yerli oyuncularla yapılan bu anlaşma, UEFA’nın COVID-19 sürecinde takımlara gönderdiği aylık ücretler sayesinde ödenmiş. Başkan Mehmet Uz’un ifadelerinin yer aldığı haberde, Başkan Mehmet Uz’un bu paradan haberdar olmasıyla birlikte paranın Uzlaşma Kurulu’na gittiğini ve bu nedenle kullanılamadığını fark ettiği ve sonrasında bu paranın daha verimli kullanılabilmesi için yerli oyuncularla masaya oturulduğu ifade ediliyor.

Oyuncularından bazılarının alacaklarının yarısından, geriye kalan kısmının ise bir kısmından vazgeçmesi sayesinde var olan 8 milyon 500 bin TL tutarındaki borcun 3 milyon 300 bin TL’ye kadar indiğini belirten Uz, bu sayede borçların ödenebildiğini dile getiriyor.

Şu an 17 yabancı oyuncunun tek taraflı fesihlerle birlikte kulüple arasında dava olduğunu belirten Başkan Mehmet Uz, oyuncuların ayrıldığı dönemdeki 78 milyon TL tutarındaki borcun 150 milyon TL’ye ulaşmış olmasını yasal faizlere bağlarken, yabancı oyunculara bir kez daha sesleniyor.

Mesut Bakkal’ın Değiştirdikleri

Yeni Asır gazetesinde yer alan bir diğer habere göre Denizlispor’un başına geçen Mesut Bakkal’ın gelişiyle birlikte takımın görüntüsünde genel bir kıpırdanma olduğu ifade ediliyor.

İzinli olan bazı futbolcuların kar yağışı nedeniyle geç dönebileceklerini belirtmelerinden sonra teknik direktör Mesut Bakkal’ın Ankara’dan Denizli’ye özel arabayla geldiğini ve kulüpte kalan futbolcularla antrenmanlara başladığını ifade eden haberde Mesut Bakkal’ın açıklamalarına da yer veriliyor.

Mesut Bakkal, yaptığı açıklamalarda takımda bazı şeyleri yapmayan bir oyuncu grubunun var olduğunu dile getiriyor ve işlerinin hiç kolay olmadığının altını çiziyor. Daha iyi odaklanabilmek adına telefonlarını bile kapattığını belirten Bakkal, bu işin üstesinden gelebileceklerine inancının tam olduğunu ve yenildiklerinde değil vazgeçtiklerinde kaybedeceklerini sözlerine ekliyor.