21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’a 100 Milyon Lira Lazım

Türk futbolunun nadide kulüplerinden Denizlispor, ekonomik sıkıntılar nedeniyle düştüğü sıkıntılardan bir türlü kurtulamıyor. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de küme düştükten sonra yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kadrosunu güçlendirmekte zorlanan ve bu nedenle 2021/2022 sezonunun ilk yarısında TFF 1.Lig’i küme düşme hattında tamamlayan Denizlispor’da başkan Mehmet Uz

’un transfere dair açıklamaları, taraftarları endişelendirecek cinsten.

Denizlispor Ara Transferde Takviye Yapamayacak

Denizlispor başkanı Mehmet Uz, gündeme dair yaptığı değerlendirmelerde ilk olarak en çok merak edilen transfer yasağına dair açıklamalarda bulundu. Denizlispor’un toplam 153 milyon TL borcu olduğuna ve bu borcun sadece 6 milyon TL’lik kısmının kendi dönemine ait olduğunu açıklayan Başkan Mehmet Uz, kulübün transfer yasağının kalkması için 100 milyon TL’ye ihtiyaç olduğunu ifade etti. Kendisinin ve diğer yöneticilerin bu 100 milyon TL’yi karşılamasının mümkün olmadığını belirten Mehmet Uz, eğer 100 milyon TL’lik borcu ödeyebilecek bir aday var ise kendisinin görevi bırakmaya hazır olduğunu da açıklayarak Denizlispor’un ileri gelenlerini elini taşın altına koymaya davet etti. Sezon başında 78 milyon TL olan borcun Türkiye’de yükselişe geçen kur nedeniyle 153 milyon TL’ye dayandığını açıklayan Mehmet Uz, transfer tahtasının açılmasının bu şartlar altında imkansız olduğunu ifade ederek camia adına üzücü bir açıklama yapmış oldu. Alacağı olan futbolculara da yaptığı açıklamada seslenen Denizlispor Başkanı, oyunculardan imza atmalarını ve transfer yasağının kalkmasına yardımcı olduklarını isterken, var olan borçların baki kalacağını sözlerine ekledi. Alacakları bulunan oyuncuların bu fedakarlığı yapmaması durumunda var olan alacaklarını almasının da mümkün olamayacağını ifade eden Mehmet Uz, kendisine dair yapılan eleştirilere de cevap verdi.

Mehmet Uz’tan Sitem Dolu Açıklamalar

Kendilerine yapılan eleştirilerin belirli bir kısmını sineye çektiklerini ancak son zamanlarda yapılan eleştirilerin haddini aştığını ve asılsız olduğunu savunan Mehmet Uz, kulübe kayyum atanmaması adına göreve geldiklerini hatırlattı. Birkaç ay önce kulübe başkan olduklarında kendilerini tebrik eden ve sahipsiz bırakmadıkları Denizlispor adına teşekkür eden insanların bugünlerde kendilerine yaptığı eleştirileri anlamakta güçlük çektiklerini belirten Denizlispor Başkanı, seçildikleri gün kulüpte sadece 2 profesyonel oyuncunun olduğunu hatırlattı. Yöneticileriyle birlikte yaptıkları çalışmalarla birlikte, teknik heyeti ve yönetimi olmayan kulübü belirli bir raya oturttuklarını, kapalı olan transfer tahtasını açtıklarını ve takımı kurduklarını savunan Mehmet Uz, şu anda futbolcularına dair ödemelerin tam olarak yapıldığına dikkat çekti.

Şeffaf bir yönetim olmaktan çekinmediklerini ve hatta bunu tercih ettiklerini belirten Uz, kendileri gelmeden önce kulübün üst üste yapılan olağanüstü genel kurullarla birlikte bir bilinmezliğe doğru yol aldığını hatırlattı ve kendilerinin Denizlispor üstünden ne maddi ne de manevi herhangi bir menfaatlerinin olmadığını ifade etti. TFF 1.Lig‘de bulundukları yerin hedefledikleri puanın 4 puan altında olmasında sakatlıkların ciddi etkisi olduğunu düşündüğünü ifade eden Mehmet Uz, ikinci devrede çok daha iyi olacaklarına dair bir şüphesinin olmadığını sözlerine ekledi.