23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Zorlu Günlerden Geçiyor

Türk futbolunun köklü temsilcilerinden birisi olan Denizlispor, oldukça zorlu günlerden geçiriyor. 2020/2021 sezonunda küme düştüğü TFF 1.Lig’de dar kadro ve sakatlıkların sıkıntısını yaşayan Denizlispor, kadrosuna birçok oyuncu eklemesine rağmen bu oyuncuların performans verememesi nedeniyle maçlardan kötü sonuçlarla ayrıldı ve ilk devreyi 18’inci sırada kapattı.

Denizlispor’un İşi Oldukça Zor

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de iyi bir performans gösteremeyen ve küme düşmekten kurtulamadığı garantilenen ilk takım olarak TFF 1.Lig’e düşen Denizlispor, bu sezon da aynı tehlikeyi yaşamak üzere. Bu sezon kadrosuna çok fazla oyuncu katan ve bu nedenle kadro uyumu konusunda büyük problemler yaşayan Denizlispor, 20’den fazla oyuncuyu kadrosuna katmasına rağmen bunların büyük çoğunluğundan katkı alamadı. Katkı aldığı oyuncuların da sık sakatlanması nedeniyle maçlara çok dar ve tecrübesiz kadrolarla çıkan ve ilk devrede oynadığı 18 maçta sadece 4 galibiyet alabilen Denizlispor, üst üste küme düşme tehlikesi yaşamak üzere.

Oynadığı 18 maçta sadece 15 gol atabilen ve kalesinde 26 gol gören Denizlispor, ilk yarıda oynadığı son 6 maçın tamamından puan kayıplarıyla ayrıldı. Veli Acar ile başladığı sezonda önce Serhat Gülpınar ile el sıkışan ve Serhat Hoca ile de yollarını ayırıp sezona Bursaspor ile başlayan Fatih Tekke’yi göreve getiren Denizlispor, ikinci yarıda Fatih Tekke’nin yapacağı dokunuşlarla küme düşme hattından kurtulmayı amaçlayacak. Bu amacı doğrultusunda daha iyi olması gereken Denizlispor’da benzer tecrübeleri yaşamış pek çok oyuncu yer alıyor.

Galatasaray Karşısında Alınan Sonuç Moral Oldu

TFF 1.Lig’de geçirdiği kötü dönemi geride bıraktıktan sonra devre arasına girmeden önce Ziraat Türkiye Kupası 5’inci Eleme Turu’nda Galatasaray’ın konuğu olan Denizlispor, turnuvanın en büyük sürprizine imza atarak dev rakibin elemeyi başardı. Normal süresi 3-3 biten maçta uzatmalarda gol olmayınca seri penaltı atışlarına giden Denizlispor, maçta harika bir performans gösteren kaleci Abdülkadir Sünger’in harika performansıyla sahadan galip ayrıldı. Abdülkadir Sünger’in 18 kurtarışa imza attığı, 1 penaltı golü attığı ve 1 de penaltı kurtardığı maçta aldığı galibiyetle birlikte Galatasaray’ı krize sürükleyen ve kendisi moral bulan Denizlispor, ikinci devreye bu moralle birlikte girecek.

Hem genç bir oyuncuyu kazanmış olmanın morali, hem de çok kötü geçen bir sezondan sonra ilk yarıyı Galatasaray gibi dev bir rakibi elemenin mutluluğu ve inancıyla birlikte ikinci yarıya hazırlanacak olan Denizlispor, kümede kalmak adına elinden geleni yapacak. Kadrosunda çok önemli isimler olan ancak bir türlü istediği istikrarı sağlayamayan Denizlispor, ikinci yarıda ilk yarıda yakaladığı puan bareminin daha fazlasına çıkmak zorunda. Galatasaray karşısında oynanan maçta ilk 11 dışında İstanbul’a sadece 5 yedek oyuncuyla gidebilen Denizlispor, Fatih Tekke’nin müdahale şansı olmadığı ve oyuncularının sakatlanarak oyundan ayrıldığı bir maçta gösterdiği performansı ikinci yarıya taşımak zorunda. Fatih Tekke yönetiminde iyi bir performans sergilemesi beklenen Denizlispor, artık Denizli taraftarını mutlu etmeyi amaçlayacak.