16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Sahasında Kayıp

Spor Toto Süper 1. Lig’in 3. Haftasında Denizlispor, 29 Ağustos Pazar günü kendi sahasında Ankragücü’nü konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kazanan taraf Ankaragücü olmuş durumda. Konuk takım Ankaragücü’ne galibiyeti ve 3 puanı getiren goleri Yusuf Abdioğlu ve Kaan Güneren (2) kaydetti.

Denizlispor ve Anragücü Maçının Detayları

Spor Toto Süper 1. Lig’in 3. Haftasında Akdeniz Üniversitesi Stayumu’nda Denizlispor ile Ankaragücü kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadelede Denizlispor, rakii Ankaragücü karşısında Adam Mieczyslaw Stachowia, Özer Özdemir, Oğuz Yılmaz, Gökhan Süzen, Muhammet Özkal, Mustafa Çeçenoğlu, Brahim Darri, Mehmet Al Uluman, Muhammed Gönülaçar, Muhammed Eren Kıryolcu ve Veton Tusha 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Ankragücü ise rakibi Denizlispor karşısında Akın Alkan, Erdem Özgenç, Tiago Miguel Bala Pinto, Yusuf Abdioğlu, Sinan Osmanoğlu, Hasan Hüseyin Acar, İshak Çakmak, Ali Kaan Güneren, Eren Derdiyok, Cem Ekinci ve Mehmet Murat Uçar 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 10. Dakikasında konuk takım Ankaragücü, Erdem Özgenç’in asistinde Yusuf Abdioğlu’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf oldu.

Maçın 20. Dakikasında konuk takım Ankragücü, bir kez daha Erdem Özgenç’in asistinde Kaan Güneren’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 40. Dakikasında konuk takım Ankaragücü’nde Cem Ekin, maçın hakemi tarafından gördüğü direkt kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Maçın 45+2. Dakikasında konuk takım Ankaragücü, bu kez Murat Uçar’ın asistinde bir kez daha Kaan Güneren’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısı 3 – 0 sona erdi. Maçın 75. Dakikasında ev sahibi Denizlispor’da Erdal Akdarı. Maçın hakemi tarafından direk kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Denizlispor, kendi sahasında konuk ettiği Ankaragücü’ne 3 – 0 mağlup oldu.

Takımların Puan Durumu

Spor Toto Süper 1. Lig’in 3. Haftasında Denizlispor, sahasında Ankaragücü’ne 3 – 0 yenidi. Bu sonuç ile birlikte sahasnda oynadığı maçı kaybeden Denizlispor, Süper Lig’de haftayı puansız kaybetti. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan Ankaragücü ise haftayı 3 puan ile kapattı.