13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Oyuncuları ve Teknik Heyet 4 Gün İzinli

Koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler sebebiyle liglerin ertelenmesi sebebiyle Denizlispor oyunculara ve teknik heyete dört gün izin verildi. İzin verilen ekibin yerli ve yabancı tüm oyuncuları için yurtdışına çıkmaması konusunda da uyarılarda bulunuldu. Oyuncuların evlerinde bulunmaları istenirken sakatlıkları devam eden oyuncuların bireysel olarak tesislere gelerek burada çalışma yapabilecekleri ve tedavilerinin devam edeceği söylendi.

Liglerdeki Erteleme Denizlispor’daki Sakat Oyuncuların İşine Aradı

Virüs salgını sebebiyle yapılan lig maçlarındaki erteleme Yukatel Denizlispor’da sayısı gün geçtikçe artan sakat oyuncuların işine yaradı. Oyunculara ve teknik ekibe izin verilmesi ile birlikte sakat oyuncuların tedavileri için ve performanslarına yeniden kavuşmaları için zaman kazanılmış oldu.

Denizlispor oynadığı son 3 maçta 7 puan alırken takımda 8 oyuncunun sakatlıkları bulunuyor. Erteleme sonrası liglerin yeniden başlaması ile birlikte bu oyuncuların kendilerini toparlamış olacağı ifade edildi. Ben Youssef, Bergdich, Barrow, Mbamba, Recep, Kaleci Tolgahan, Sacko ve Sackey’in sakatlıkları devam ederken bu oyuncuların nisan ayında tedavilerinin bitmiş olacağı ve oyuncuların sahalara döneceği açıklandı. Teknik Direktör Bülent Uygun bu dönemi en iyi şekilde değerlendirerek oyuncuların yapılan uyarıları dikkate alması gerektiğini söyledi.