9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Menemenspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de kalabilmek adına varını yoğunu ortaya koyan Denizlispor, ligin 35’inci haftasında geriden gelerek kazandığı Gençlerbirliği maçında isteğini bir kez daha kanıtladı. Yeşil Siyahlı takım geriden gelerek kazanmaya alıştı ancak 36’ıncı haftada oynanacak maçta hata yapma lüksü bir önceki hafta kadarki bile olmayacak. Ege temsilcisi haftanın en çok merak edilen maçlarından birinde kümede kalmayı hedefleyen bir diğer takım olan Menemenspor’u konuk edecek. Mesut Bakkal’ın takımı eğer bu maçtan galibiyetle ayrılabilirse hedefi konusunda çok önemli bir aşama kaydetmiş olarak değerlendirilecektir.

Bir Kader Maçı Daha

Bu sezon TFF 1.Lig’de kalabilmek adına gerçekten çok kritik bir mücadele veren Denizlispor, bu mücadelede 3 hafta daha direnmek zorunda.

Yeşil Siyahlı takım bu hedefe ulaşabilmeyi ne kadar istediğini bir önceki hafta Gençlerbirliği karşısında gösterdiği performansla bir kez daha kanıtladı. İlk yarısını 1-0 geride kapattığı maçtan 2-1 galip ayrılmayı başaran Ege temsilcisi, bu  sefer çok daha rahat bir galibiyet almayı hedefliyor.

Bununla birlikte Denizlispor’un 36’ıncı haftada oynayacağı müsabakada kendisini en az onun kadar tedirgin bulan bir takım bekliyor olacak. Küme düşme hattını direkt etkileyecek olan müsabakada Menemenspor Denizlispor’un konuğu olacak.

Bu müsabakadan galip ayrılan taraf mağlup tarafı ateş hattının içine atacak. Bununla birlikte Denizlispor’un tutkulu taraftarları ve son haftalarda iç sahada gösterdiği performans bu maçın da favorisini Mesut Bakkal’ın takımı olarak gösteriyor.

İki kümede kalma talibi rakibi karşı karşıya getirecek müsabaka 8 Mayıs Pazar günü oynanacak. Ligin geriye kalan haftalarında oynanacak maçlar aynı gün ve aynı saatte oynanacak. Denizlispor bu bağlamda maçı tamamladığı anda kendisiyle aynı mücadeleyi veren diğer rakiplerinin ne yaptığını da kontrol edecektir.

Ev sahibi ekip bu müsabakadan önce topladığı 42 puanla 12’inci sırada oturuyor. Menemenspor ise 38 puana sahip ve 18’inci sırada yer alıyor. Sezonun ilk yarısında İzmir’de oynanan müsabaka 0-0’lık eşitlikle sona ermişti ancak ligin geldiği bu durumda ne Denizlispor ne de Menemenspor bu maçtan 1 puanla ayrılmaya razı olacak takımlar değiller.

Golcüye Dikkat

Öte yandan Denizlispor adına bu maçta özel olarak dikkat edilmesi gereken bir isim var. O isimse Menemenspor’un golcü ismi Ahmet Sagat.

Bu sezon İzmir temsilcisi ne kadar kötü performans gösterirse göstersin takımını golleriyle bu noktaya kadar getirmeyi başaran oyuncu 8 Mayıs tarihinde oynanacak müsabakada da İzmir temsilcisinin en büyük gol ümidi olacak.

Denizlispor geriden gelmek konusunda ne kadar mahir olduğunu pek çok kez kanıtladı ancak bu sefer aynı riski yaşamak istemiyorsa Ahmet Sagat’a ekstra önlem alması gerekecek. Mesut Bakkal ve teknik ekibi oyuncularına bu maçlarla alakalı talimatları verirken başarılı golcüye de kesin olarak bir parantez açmışlardır.