16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Manisa’dan 3 Puanı Almadan Dönmeyecek

TFF 1’inci Lig’in üçüncü haftasında 27 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda Manisa Futbol Kulübü’nün karşısına çıkacak olan Denizlispor, ilk iki haftada sadece 1 beraberlik ile 1 puan kazanmış olsa da üçüncü hafta zincirini kırmayı ve ilk 3 puanını kazanmayı umuyor.

Sakatlar İyileşse de İyileşmese de Denizlispor Tam Performans Gösterecek

Takımının performansı ile ilgili açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mesut Bakkal, ligin henüz başındayız ve takımların oyun düzeni ile taktikleri yeni yeni oturuyor diyerek konuşmasına başladı. Bizim belli başlı bir oyun tarzımız var ve rakip kim olursa olsun hangi kadroya sahip olursa olsun şablonumuzu ve standart gidişatımızı bozmadan mücadele içerisinde bulunmaya çalışıyoruz diyen Bakkal, Ömer Şişmanoğlu, Djedje, Erdal Akdari, Özer Özdemir gibi önemli oyuncularının sakatlıkları sebebi ile son maçta oynatamamalarına rağmen, sahada yer alan Denizlispor oyuncularının oyun anlayışlarına sadık bir şekilde ellerinden geleni yaptıklarını da söyledi.

Maç kazanılır veya kaybedilir önemli olan antrenmanlarda planladığımız şeylerin yeşil sahaya yansıtılabilmesi ve oyun disiplininden ve taktiklerinden vazgeçemeden mücadeleye devam etmek diyen Mesut Bakkal, kendi adına ortaya koydukları mücadele ve oynama arzusundan memnun olduğunu, eksiklerinin yavaş yavaş giderilmesi ile ve sakat oyuncuların iyileşerek takıma katılmasıyla daha iyi olacaklarını söylerken ek olarak sabır ve zaman bizim en iyi silahımızdır diye de ekledi.

Ege Derbisinin Son Antrenmanı Manisa’da

27 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Manisa Futbol Kulübü müsabakasında da aynı istek ve hırs ile mücadele ruhunun yeşil sahaya yansıtmaya devam edeceklerini belirten Denizlispor antrenörü, eksik oyuncularının olduğunu ancak bunun bir bahane olmadığını söyledi ve yeşil sahaya 11 kişi çıktıysak isimlerin değil verilmesi gereken mücadelenin önemi vardır dedi.

Son olarak önemli açıklamalar yapan Mesut Bakkal, oyuncularımıza bunları da anlatıyorum ve takımın soyunma odasına girip, bu formayı giyecek duruma gelen her oyuncunun sahada bu takımı başarıya götürecek ekibin bir parçası da olmuş olduğunu söylediğini, başarının çok çalışan ve cesur olanların peşinde koşar dediğini de anlattı.

2 Aydır çok çalıştıklarını söyledikten sonra her konuda kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz ve bu ligde kolay rakip de kolay maç da yok diye teknik adam Mesut Bakkal, sonuç elbette önemli ancak bizi sonuca götürecek doğruları yapmak daha da önemli dedi ve bu uğurda da Manisa FK maçında kendilerine yakışan mücadeleyi ortaya koyarak puan ya da puanlarla dönmek için elimizden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Denizlispor TFF 1’inci Lig’in üçüncü haftası bünyesinde gerçekleştirilecek karşılaşmaya 27 Ağustos Cumartesi günü saat 17’de gerçekleştirilecek. Ömer Şişmanoğlu ve Djedje yeşil sahada bulunamayacakken, takımın Manisa’da yaptığı son antrenmanda da boy gösteremeyecekler. Ayrıca iki Ege temsilcisinin oynayacağı maç Ege derbisi olarak isimlendiriliyor.