13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Kocaelispor Deplasmanında

Sezonun ikinci yarısında Mesut Bakkal yönetiminde gösterdiği başarılı performans Denizlispor’u kümede kalma adına umutlandırsa da işler hâlâ tam anlamıyla yoluna girmiş değil. Son 2 maçından 2 galibiyet çıkartarak yükselişe geçen Denizli temsilcisi, ertelenen 29’uncu haftayı bay geçmesi ve 29’uncu haftanın üstüne de Milli Takım arasının gelmesiyle birlikte neredeyse 1 aydan beri sahaya çıkmıyor ve bu durum Yeşil Siyahlı takımı kapalı bir kutu haline getiriyor. Kocaelispor deplasmanında 1 aydan sonra ilk kez görücüye çıkacak olan Denizli temsilcisi adına tek hedef galibiyet.

Yüzünü Gören Cennetlik

Bu sezon maddi sıkıntılar nedeniyle TFF 1.Lig’de oldukça zorlu dönemlerden geçen takımlardan sadece biri olan Denizlispor, sezonun ikinci yarısında eski oyuncusu Mesut Bakkal’ı göreve getirdikten sonra iyi bir yükseliş yakaladı.

Bu yükseliş sayesinde kümede kalmak adına ciddi bir umut beslemeye başlayan Ege temsilcisi, Boluspor ve Balıkesirspor karşısında aldığı galibiyetlerle birlikte moral bulmuştu. Bununla birlikte 29’uncu haftayı bay geçen Denizlispor adına bu durum hem avantaj hem de dezavantaj yaratmış olabilir.

Zira kötü hava şartları nedeniyle 29’uncu hafta ertelenip bir de üstüne Milli Takım arası gelince Denizlispor’un Balıkesirspor maçından sonra neredeyse 1 ay hiç sahaya çıkmadığı bir dönem yaşandı. Bu dönemde takımın sakatlarının bazıları kadroya geri döndü ve bu durum bir avantaj ancak oyuncuların maç ritmini kaybedip kaybetmediği de oldukça kuşkulu.

Sezonun ilk yarısında Denizli’de karşı karşıya gelen iki takımın müsabakası 1-1’lik eşitlikle sona ermişti. Bu maç öncesi Kocaelispor 33 puanla 15’inci sırada yer alırken Denizlispor da 30 puanla 17’inci sırada oturuyor. Kocaelispor’un son 5 maçının hiçbirini kaybetmeyen iki ekipten biri olduğunu da hatırlatmak gerek.

Avantajlı Horoz

Öte yandan Denizlispor adına sezonun geri kalanında ciddi bir avantaj olduğunu da belirtmek gerek. Üst sıralarda yer alan birçok takım henüz ikinci yarıda bay geçmesi gereken haftaya gelmedi ve Denizlispor 29’uncu haftayı bay geçtiği için artık hiçbir dönemde eksik maçı kalmayacak.

Bu da şu anda dahi takımın daha avantajlı bir konuma gelmesine ve diğer takımlar bay geçecekleri haftalara gelene kadar bu avantajın devam etmesi anlamına geliyor. Yeşil Siyahlı takım adına bu durumun ciddi bir avantaj yaratabileceğini tahmin etmek gerçekten zor değil.

Pek tabii bu avantajların hepsi değerlendirebilen takımlar adına değerliler ve eğer Denizlispor 3 Nisan günü oynayacağı maç başta olmak üzere önüne gelen fırsatları değerlendiremezse maçının eksik veya fazla olmasının pek de bir anlamı kalmayacak.

Bu bağlamda Ege temsilcisinin tecrübeli teknik direktörü Mesut Bakkal’ın bu gibi maçları oldukça sevdiğini ve kilit maçlarda iyi bir takım oluşturabildiğini dile getirmek gerek. Samsunspor karşısında 5-0 gibi ağır bir mağlubiyet alan takım bu mağlubiyetten sonra 2 galibiyet alarak toparlanmayı başarmıştı.