13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor ilk Maçta Mağlup Oldu

TFF 1. Lig’de 2021-22 sezonu ilk hafta karşılaşmasında Denizlispor ile Bandırmaspor karşı karşıya geldi. Bandırmaspor, Denizli Atatürk Stadyumu’nda oynanan ve Direnç Tonusluoğlu, Hüsnü Emre Çelimli ve Sezgin Çınar hakem üçlüsünün yönettiği maçtan 2-0 galip ayrıldı.

2020-21 sezonunda Süper Lig’e veda eden Denizlispor, 2021-22 sezonuna mağlubiyetle başladı.

Bandırmaspor, 29. Dakikada Burak Süleyman ile 1-0 öne geçti. Bandırmaspor, 39. Dakikada Levent Ayçiçek ile farkı ikiye çıkardı. Maçta başka gol olmayınca maç bu sonuçla sona erdi ve Bandırmaspor lige galibiyetle başlamış oldu.

Kadrolar

Ali Tandoğan yönetimindeki Denizlispor, maça kalede Abdülkadir Sünger, defnasta Emre Sağlık, Muhammet Özkal, Oğuz Yılmaz, Kadir Kurt ve Görkem Can, orta alanda Muhammed Eren Kıryolcu, Hüseyin Furkan Uslu ve Özer Özdemir, ileri uçta ise Mehmet Ali Ulaman ve Veton Tuscha on biriyle başladı.

Denizlispor’da 46. Dakikada Muhammed Eren Kıryolcu’nun yerine Ferhat Erdoğan ve Kadir Kurt’un yerine Murathan Sütçü, 76. Dakikada Mehmet Ali Ulaman’ın yerine Alihan Kalkan, 83. Dakikada Özer Özdemir’in yerine Emirhan Kaşçığlu ve 88. Dakikada Veton Tuscha’nın yerine Asım Aksungur oyuna dahil oldu.

Denizlispor’da Hüseyin Furkan Uslu 12. Dakikada, Görkem Can ise 62. Dakikada sarı kart gördü.

Mustafa Gürsel yönetimindeki Bandırmaspor ise maça kalede Gökhan Değirmenci, defansta Caner Cavlan, Lokman Gör, Allyson Aires dos Santos ve Okan Alkan, orta alanda Burak Süleyman, Doğan Can Davas, Remi Mulumba, Guy-Michel Landel ve Levent Ayçiçek, ileri uçta ise Philippe Paulin Keny on biriyle başladı

Bandıraspor’da 69. Dakikada Doğan Can Davas’ın yerine Selçuk Alibaz, 81. Dakikada Guy Michel Landel’in yerine Arb Manaj ve Burak Süleyman’ın yerine Bentley ve 90. Dakikad aLevent Ayçiçek’in yerine Hakan Bilgiç ile Caner Cavlan’ın yerine Süleyman Luş oyuna dahil oldu.

Bandırmaspor’da 51. Dakikada Doğan Can Davas ve 67. Dakikada Caner Cavlan sarı kart gördü.

İstatistik

%29 oranında topa sahip olan Denizlispor, çektiği 2 şutta isabet bulamadı. %71 oranında topla oynayan Bandırmasppor ise 15 şutta 6 isabet buldu.