21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor İç Transfer Çalışmalarına Başladı

Denizli Türkiye’nin en popüler şehirlerinden birisi! Bu şehri futbolda temsil eden kulüp tahmin edebileceğiniz üzere Denizlispor! 2000’li yıllardan bu yana düzenli olarak Süper Lig’de yer alan Denizlispor, 2020 – 2021 sezonunun sonunda Süper Lig’e veda etmişti. Yeşil siyahlı kulüp, TFF 1.Lig’de de tutunamadı.

Denizlispor’un önünü kapatan en önemli husus tahmin edebileceğiniz üzere transfer yasağı! Söz konusu yasak yüzünden 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu önemli oyuncular ile takviye edemeyen yeşil siyahlı takım, TFF 1.Lig’deki diğer kulüplerle mücadele edemedi. Bu durumun bir sonucu olarak, istediği sonuçları alamayarak kendisine son sıralarda yer buldu. Denizlispor’u önümüzdeki sezon 2.Lig’de izleyeceğiz.

Denizlispor’un Ligde Tutunamayacağı Tahmin Ediliyordu

Denizlispor bu sezon TFF 1.Lig’de tıpkı diğer takımlar gibi 36 maça çıktı. Bu maçların sadece yedisini kazanabildi. Beş maçtan beraberlik ile ayrıldı. 24 maçı kaybetti. Atmış olduğu 35 gole karşılık olarak kalesinde 67 gol gördü. Normal şartlar altında 26 puan toplamıştı. Fakat, Denizlispor’un üç puanı silindi. Bu yüzden, yeşil siyahlı takım, 2022 – 2023 sezonunu 23 puanla 18’inci sırada tamamladı. Altınordu ile beraber TFF 1.Lig’e veda etti. Denizlispor’un söz konusu başarısızlığı tahmin edilen bir durumdu. Sezona son derece kısıtlı bir kadro ile başlayan yeşil siyahlı takımın ligde tutunamayacağı aşikar idi.

Dört Futbolcunun Takımda Kalması İçin Yoğun Çaba Sarf Ediliyor

Denizlispor daha önce de söylediğimiz gibi önümüzdeki sezon 2.Lig’de mücadele edecek. Ancak, yeşil siyahlı kulübün ekonomik sorunları devam ediyor. Bu durum, iç transferi her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Denizlispor yönetimi birden çok oyuncusu ile yeniden anlaşmanın yollarını arıyor. O isimlerin başında Bekir Turaç Böke geliyor. 1999 doğumlu oyuncunun takımdan ayrılacağı iddia ediliyordu. Sol kanatta forma giyen genç oyuncu, bu sezon TFF 1.Lig’de 31 maçta görev aldı. Sahada bin 607 dakika kaldı. Güzel performansını üç gol ve bir asist ile süsledi. Denizlispor yönetimi, Bekir Turaç Böke ile yeniden anlaşma sağladı.

Denizlispor’da iç transfer çalışmaları Bekir Turaç Böke ile sınırlı değil! Hedefteki isimlerden birisi de Emre Sağlık! 1997 doğumlu Emre Sağlık’ın sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Denizlispor, deneyimli sağ bek ile yeni sözleşme imzalamak istiyor. Denizli doğumlu olan Emre Sağlık da Denizlispor’da kalmaya sıcak bakıyor.

Kaptan Gökhan Süzen ve Hakan Cinemre ile yapılan görüşmeler devam ediyor. Her iki oyuncunun da takımda kalmak istediğini söylemek mümkün! Denizlispor bu isimlerin yanı sıra farklı isimler ile de yoluna devam etmek istiyor. Ancak, maddi sorunlar sebebiyle birçok ismin Denizlispor’dan ayrılacağını söyleyebiliriz. Onlardan birisi de Ömer Şişmanoğlu! 29 Mayıs 2023 tarihinde Denizlispor’dan ayrıldığı kesinleşen oyuncunun yeni adresi önümüzdeki haftalar içerisinde belli olacak.