13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Futbolcuları Sacko ve Rodallega’dan Webo’ya Tam Destek

Uğradığı Irkçı Saldırı Sonrası P. Webo’ya Bir Destek de Denizlispor’dan Geldi

UEFA Şampiyonlar Ligi  H grubunda yer alan temsilcimiz Başakşehir, grubun son maçında PSG deplasmanında saha çıktı.

Karşılaşmanın 14. dakikasında ise temsilcimizin yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya, maçın 4. Hakemi Sebastian Coltescu tarafından ırkçı söylemde bulunuldu.

Ardından ise önce temsilcimiz Başakşehir ve sonrasında Fransız ekibi PSG sahadan çekildi. Bir gün sonra hakem heyetinin değişmesinin ardından karşılaşmaya kaldığı yerden devam edildi.

Pierre Webo’ya bu olay karşısında tüm dünyadan destek mesajları yağdı. Denizlispor camiasından ise Sacko ve Rodallega desteklerini belirtti.

Sacko yaptığı açıklamada “Neredeyse 2021’e geldik. Ve hala bu tür olayları yaşamak zorunda kalıyoruz. Anlam veremediğimiz olaylar. Başakşehir takımının verdiği reaksiyon, Demba Ba’nın ve diğer futbolcuların verdiği tepki ve akabinde Paris Saint-Germain’in arka çıkıp destek vermesi gerçekten iyi bir cevap.

Yıllardan beri bu konuda mücadele veriyoruz. Uzun yıllardan beri böyle şeyler var dünyada. Ve bunun mücadelesini verirken de böyle bir reaksiyon göstermeleri ve birbirlerine sahip çıkması inanılmaz hoş bir görüntüydü.

Umarım bu cevap bir şeyleri değiştirmeye başlar. Çünkü bunların olmaması gerekiyor. Tabii ki de bizler için çok üzücü bir olaydı.

Başakşehir ve PSG futbolcularının verdikleri reaksiyon ve birlikteliği görmek muazzam bir şeydi. Umarım bu tür olaylar tekrarlanmaz.” ifadelerine yer verdi.

Hugo Rodellega “Kasımpaşa Maçıyla Bir Çıkış Yaklamak İstiyoruz.”

Denizlispor hücum oyuncusu Hugo Rodellega ise “Bütün insanlar eşittir. Bunları görmek anlamsız geliyor.” sözleri ile Webo’ya desteğini belirtti.

H. Rodellega takımının ligdeki gidişatına da değinirken “Eğer profesyonel bireyseniz, bu tür durumlar size biraz baskı getirebilir.

Çıkmanın yollarını da hep beraber arıyoruz. İyi bir arkadaşlık ve futbol ortamımız var. İstediğimiz gibi sonuçlar alamadık. Biraz daha pozitif olarak maça yansıtmamız gerekiyor. Elimizden geleni yaparak istediğimiz sonucu almak istiyoruz.

Kasımpaşa maçıyla bir çıkış yakalamak istiyoruz. Bu maçı kazanırsak çok önemli bir 3 puan almış olacağız. Akabinde öz güvenimiz gelecek ve takımın ruhu içinde bir nefes almış olacak.” ifadelerine yer verdi.