16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Devamını Getirmeyi Başaramadı

Spor Toto 1. Lig’in ilk haftalarından itibaren son sıraya demir atan Denizlispor, geçtiğimiz hafta kendi saha ve seyircisi önünde Tuzlaspor’u 4-3 yenerek ilk galibiyetini elde etmeyi başarmıştı. Denizlispor teknik direktörü Giray Bulak ise bu galibiyetin ardından Ankara Keçiörengücü müsabakasına iddialı bir şekilde hazırlandıklarını dile getirmişti. Keçiörengücü takımının potansiyelini ve kalitesini çok iyi bildiklerini, bu maçta gerekli önlemleri alacaklarını dile getiren tecrübeli teknik adam; Ankara’da sahaya istediklerini yansıtmak istediklerini dile getirmişti. Ankara’da bir hayli zor bir maçın kendilerini beklediğini de belirten Bulak, Keçiörengücü takımının kapalı bir kutu olduğunu, ne zaman ne yapacaklarının belli olmadığını ve eğer takım olarak puan veya puanlar almak istiyorlarsa işi sıkı tutmak gerektiğini ifade etmişti.

Kendisi kadar futbolcuların da bu maçtan puan almak istediklerini ve puan veya puanlarla döneceklerinden emin olduklarını dile getiren Bulak, taraftarların yüzünü güldürecek bir sonuçla sahadan ayrılmak istediklerini ve hep birlikte sevinmek istediklerini ifade etmişti.

Denizlispor Yine Mağlup

Ancak Giray Bulak’ın inançlı ve istekli açıklamaları, dün oynanan mücadelede sahay pek fazla yansımadı. Maçın başından sonuna kadar etkili olan Ankara Keçiörengücü, rakibini çok da zorlanmadan mağlup etmeyi başardı. İlk yarıda Rashad Muhammed’in golüyle devreyi önde kapatan ev sahibi ekip, ikinci yarıda da iyi oyununa devam etti. Mücadelenin 56. dakikasında Olawoyin’in golüyle farkı ikiye çıkaran Ankara Keçiörengücü, artık oyunun tam hakimi oldu. Denizlispor kalecisi Hüseyin’in saha içinde verdiği büyük savaş, takımı için yeterli olmadı. Keçiörengücü takımının 9 isabetli şutunda 7 kez kurtarış yaparak takımının sahada var olmasını sağlayan Hüseyin, 2-0’lık yenilgide takımı adına en çok mücadele veren isim oldu.

Giray Bulak: Toparlanıp Daha İyi Çalışacağız

Denizlisor’un tecrübeli teknik direktörü Giray Bulak, Keçiörengücü ile oynadıkları ve sahadan 2-0 yenik olarak ayrıldıkları karşılaşmadan sonra basın mensuplarının karşısına çıktı. Seyircilere çok iyi bir maç izletemediklerini itiraf eden Bulak, bu durumun üstesinden gelebilecek oyunları oynayarak mutlaka puan ve puanlar kazanacaklarını dile getirdi.

Spor Toto 1. Lig’in 14. haftasında konuk olduğu Ankara Keçiörengücü takımına 2-0 mağlup olan Denizlispor takımı, maçtan hemen sonra düzenlenen basın toplantısında mevcut durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Giray Bulak, seyircilere çok iyi bir maç izletemediklerini, ancak bunun üstesinden gelebilecek oyunları mutlaka oynayarak puan ve puanlar alacaklarını söyledi. Geride gelmenin hiç kolay bir durum olmadığını, Oyuncu değişiklikleri yaparken de genç ve tecrübe eksikliği bulunan oyuncularla oyuna müdahale yapmanın kolay bir şey olmadığının altını çizen Bulak, takıma katılacak oyuncular olacağını, sakatlıkların bitince daha farklı bir kadronun oluşacağını dile getirdi. Önde çok fazla top tutamadıkları için rakibin baskısının arttığını belirten tecrübeli çalıştırıcı, rakibin nasıl oynayacaklarını bildiklerini ancak cevap veremediklerini, bundan sonra daha iyi çalışarak toparlanacaklarını iddia etti.