5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Deplasmanda Tuzlaspor’a Mağlup Oldu

Spor Toto 1. Lig’in 12. Haftasında Denizlispor, 5 Kasım Cuma günü deplasmanda Tuzlapor’a konuk oldu. Vefa Stadı’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Denizlispor oldu. Ev sahibi Tuzlaspor’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Bardhi, Rahmi Başaran ve Ahmet Yazar kaydetti.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Şenol Fidan önderliğindeki ev sahibi Tuzlaspor, Spor Toto 1. Lig’de bu sezon 5. Galibiyetini elde etmiş oldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Bulut Tarhan önderliğindeki Denizlispor ise 1. Lig’de bu sezon 6. Mağlubiyetini almış oldu.

Tuzlaspor ve Denizlispor Maçının Gol Dakikaları

Spor Toto 1. Lig’in 12. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Tuzlaspor, rakibi Denizlispor karşısında Mikulic, İsmail Konuk, Posmac, Samet Asatekin, Ferhat Öztorun, Rotman, Sedat Şahintürk, Bardhi, Tayfun Aydoğan, selçuk Alibaz ve Safa Kınalı 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Denizlispor ise rakibi Tuzlaspor karşısında Stachowiak, Oğuz Yılmaz, Erdal Akdarı, Özer Özdemir, Gökhan Süzen, Muhammed Gönülaçar, İlhan Depe, Djadje, Aissati, Mayi ve Ömer Şişmanoğlu 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında özellikle ev sahibi Tuzlaspor başta olmak üzere konuk takım Denizlispor’da tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlar başarılı olamadıkları için ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Daha sonra maçın 85. Dakikasında ev sahibi Tuzlaspor, Rahmi Başaran’ın asistinde Jurgen Bardhi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 87. Dakikasında ev sahibi Tuzlaspor, bu kez ilk golü atan Jurgen Bardhi’nin asistinde ilk golün asistini yapan Rahmi Başaran’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın uzatma anlarında 90+4. Dakikasında ev sahibi Tuzlaspor, Kutay Kurt’un asistinde bu kez Ahmet Yaza’ın attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Denizlispor, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Tuzlaspor’a 3 – 0’lık skor ile mağluğ oldu.

Tuzlaspor ve Denizlispor’un Spor Toto 1. Lig’deki Puan Durumu

Spor Toto 1. Lig’in 12. Haftasında oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Tuzlaspor, 3 puanı hanesine yazdırdı.

Böylece ev sahibi Tuzlaspor, 1. Lig’de puanını 17 yaparak altıncı sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Denizlispor ise haftayı puan alamadan kapattı. Böylece konuk takım Denizlispor, 1. Lig’de 11 puan ile beşinci sırada kaldı.