21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Antrenmanlara Perşembe Başlıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını sebebiyle Türkiye’de lig maçları ertelendi. Bu kapsamda Yukatel Denizlispor oyuncularına ve teknik ekibe 4 günlük bir izin verildi. İzinde bulunan oyuncular 26 Mart Perşembe günü saat 16.00’da yeniden antremanlara başlamak üzere Haluk Ulusoy Tesisleri’nde toplanacak. Bu tarihte bir araya gelen oyuncular yeniden lig maçları için antrenmanlara başlamış olacak. Liglerin bitimine 8 hafta kala büyük bir heyecanla maçlara çıkmayı bekleyen Denizlispor grubunda 31 puanla 10. Sırada yer alıyor. Lig maçlarının başlaması ile birlikte Denizlispor Demir Grup Sivasspor deplasmanına çıkacak.

Lige Maçlarına Verilen Arada Sakatlıklar Tedavi Edilecek

Denizlispor bir süredir çok sayıda sakat oyuncusunun bulunmasından dertli iken liglere verilen aradan sonra Ben Youssef, Sackey, Sacko’nın da tedavilerini bitmesi ve Sivasspor maçına yetişmesi bekleniyor.

Denizlispor yönetimi olarak örnek bir uygulamaya da imza atılacağı bildirildi. 65 yaş ve üzeri taraftarlara koronavirüs tehlikesi sebebiyle konan yasağın kaldırılmasının hemen ardından Denizlispor’un oynayacağı ilk maç için bu kişilere ücretsiz bilet verileceği açıklandı. Yaşlılarımızın önce kendi sağlığı sonra da toplum sağlığı için bu karara uymaları gerektiği söylendi. Bu konuda yapılan açıklamada yaşlılarımızın bu dönemde evde çok sıkılmış olduklarını düşünerek kısıtlama sonrası çıkacakları ilk maçta onları maça davet ettikleri ifade edildi.