26 Mart 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Altyapı Oyuncularını Taşıyan Minibüs Kaza Geçirdi

Spor Toto 1. Lig’de Boluspor ile deplasmanda karşılaşan ve sahadan 3-0 yenik ayrılarak 2 puanla son sırada yer alan Denizlispor minibüsü kaza yaptı. Karşılaşmanın ardından dönüş yolunda Afyonkarahisar sınırları içerisinde trafik kazası geçiren Denizlispor’a ait minibüsün içerisinde altyapı oyuncuları ile masör, medya sorumlusu ve bazı kulüp çalışanları da bulunuyordu. Denizli’de bir özel hastaneye kaldırılan yaralılar için yapılan açıklamada, herhangi bir hayati tehlike olmadığı belirlendi.

Denizlisporlu altyapı oyuncularının ve bir kısım kulüp çalışanının içinde bulunduğu minibüs, Boluspor ile oynanan karşılaşma dönüşü Afyonkarahisar İli, Evciler mevkiinin Gökçek Köyü kavşağında trafik kazası geçirdi. 20 AAG 263 plakalı minibüsün kaptan koltuğunda 58 yaşındaki İsmail Gürbunar oturuyordu. Sabah 05.00 sularında zeminin kaygan olması nedeniyle virajı alamadığı belirlenen minibüsün yan yatarak sürüklendiği öğrenildi. Civarda bulunan aydınlatma direğine çarpan minibüsün bir süre daha sürüklendikten sonra durabildiği belirlendi. Kaza esnasında minibüs içerisinde bulunan 12 kişiye ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığı, kulüp çalışanlarından Yusuf Mercan, Recep Avcı ve Onur Kılıç, medya görevlisi Mustafa Yıldırım, malzemeci Sinan Kodal ile futbolcu Oğuzhan Sarı’nın ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

Bir Futbolcu İle Bir Kulüp Çalışanında Kırık Var

Kaza esnasında minibüsten fırlayan altyapı oyuncusu Samet Emre Gündüz ile Mehmet Eren Sırgın ve medya sorumlusu Altay Varol hafif yaralı olarak hastaneye sevk edildi. Öte yandan genç futbolculardan Ahmet Tekin’in kemiğinin kırıldığı belirlendi. Masör Özden Karakaya’nın ise kaburga kemiğinin kırıldığı belirtildi. 4 yaralı Denizli’de özel bir hastaneye kaldırılırken, bir yaralı ise Pamukkale Üniversitesi’nde tedavi altına alındı.

Kaza sonrası açıklamalarda bulunarak olayı anlatan futbolcu Samet Emre Gündüz, kaza sırasında tim arkadaşlarının ve kendisinin uyuduğunu, kazanın farkına varamadıklarını ve uyandıklarında aracın zaten devrilmiş olduğunu ifade etti. Kendilerine geldiklerinde iyi durumda olan arkadaşlarını kaldırdıklarını, diğer arkadaşları hakkında bilgisinin olmadığını ancak kendilerine çok ciddi bir durumun olmadığının söylendiğini ifade etti.

Başkan Uz’dan Geçmiş Olsun Mesajı

Kazadan sonra kulüp başkanı Mehmet Uz, yaşanan hadisenin minibüsün viraj alamadığı için gerçekleştiğini vurgulayarak, sabah 05.00 sularında kendisine haber geldiğini, kamera görüntülerini de incelediğini, minibüsün virajı alamadığı için kaydığını ifade etti. Herhangi bir çarpışma olmadığını, tüm camiaya geçmiş olsun dileklerini ilettiğini sözlerine ekledi. Ana takım otobüsünün değil, ikinci araçlarının kaza yaptığını belirten Uz, talihsiz bir kaza olduğunu ve bazı futbolcu arkadaşlarında ufak problemler olduğunu açıkladı.

Öte yandan özel hastanenin başhekimi de bazı açıklamalarda bulundu. Dr. Tekin, yaralıların herhangi bir hayati tehlikesi olmadığını belirterek, bir futbolcunun birkaç kırığı olduğunu, can kaybı olmadığının sevindirici olduğunu ifade etti.

Biz de Denizlispor takımına çok geçmiş olsun diyor, benzer bir hadisenin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.