16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Bülent Uygun’dan Denizlispor Reçetesi

Denizlispor’da 1.5 yıllık sözleşmeye imza atan teknik direktör Bülent Uygun, takımın durumunu anladığını ve futbolcuların performanslarını mercek altına alacaklarını belirtti.

Yeşil siyahlı ekip ile anlaşan ve bu sezon 3. Teknik direktör olan Bülent Uygun, Kulübü yakından tanıdığını kaydederken oyuncuların şu anki psikolojisini anladığını ve ilk planda futbolcuların analiz ve verilerini mercek altına alacaklarını ifade etti.

Yukatel Denizlispor’da isteneni veremeyen ve ligin henüz başlarında göreve gelen 2. Teknik adam Mehmet Özdilek’in yerine takımın başına getirilen Bülent Uygun’un Ege temsilcisi ile sezon sonuna kadar anlaşmaya vardığı kaydedildi. 1.5 yıllık bir sözleşmeye imza atan Bülent Uygun’un başarısına göre lig sonundaki durum değerlendirilerek uzatma opsiyonu kullanılacak. Denizlispor yönetimi önce Tolunay Kafkas’ı düşünmüş ancak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kendisine izin çıkmamış, deneyimli teknik adam Hikmet Karaman ise 7 milyon TL talep edince, yeşil-siyahlı ekibin yönetimi Bülent Uygun’u takımın başına geçirmek için çalışmalara başlamıştı. Teknik kadrosu ile birlikte Denizlispor’u zaten takipte olduklarını ifade eden Uygun, takımın mevcut durumunu çok iyi bildiğini ve bunu da yönetime ilettiğini bildirdi. Takımın kötü gidişi ile ilgili sorunları teşhis ettiklerini belirten 8 yaşındaki teknik adam bu gidişe dur diyecek çözümlerin üzerinde çalıştıklarını da ifade etti.

Yönetim Destek Vermeli

Denizlispor yönetimi, varılan anlaşma sonrası kulüpteki mevcut durumu, tribünlerdeki mutsuz ve gergin olan taraftarları, kulübün ekonomik durumunu yeni teknik direktör Bülent Uygun ile paylaştı. Başarılı teknik direktörün yöneticilerden tek isteği ise Denizlispor kurmaylarının arkasında durması oldu. Geri kalan tüm sorunların kendisine bırakılmasını isteyen Uygun, Yücel İldiz ve Mehmet Özdilek gibi kulüp yakınında yer alan Sinpaş Evleri’nde kalmama kararı aldı. Bülent Uygun, teknik kadrosu ile birlikte kulüpte kalacak.

Modou Barrow’a Ceza Kesilecek

Öte yandan Yukatel Denizlispor’da kampı terk eden Modou Secka Barrow’a para cezası verilecek. Yönetimin affetmediği oyuncu için son kararı yeni teknik direktör Bülent Uygun verecek. İngiltere ekibi Reading’ten transfer edilen Gambiyalı orta saha, 20 lig maçının 19’unda ilk 11’de görev alırken futbolunu iki golle süsledi.