21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Başkan Özbek’ten Birlik Ve Beraberlik Vurgusu

1905 Galatasaraylı Yönetici Ve İş İnsanları Derneğince düzenlenen 20. GSYİAD Sarı Kırmızı Kareler Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni Nef Stadı’nda gerçekleşti. Bu ödül töreninde bir konuşma yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, bir yarışmayı 20 yıldır ara vermeden devam ettirmenin ve Galatasaray gibi bir dünya markasının 1 yılını fotoğraf karelerine sığdırmanın bir hayli zorlu olduğunu vurgulayarak, GSYİAD’ın camia için son derece mühim bir kurum olduğunu ifade etti. 

Galatasaray gibi bir dünya devinin GSYİAD gibi kurumlar sayesinde yükseldiğini ve bu tarz kurumların, kulüp başarısına olan faydasını görmenin kendisini çok gururlandırdığını belirten Başkan, bilhassa böyle bir dönemde Galatasaray’a destek veren kurumlara her zaman ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yönetimin, Galatasaray’ı içinde bulunduğu mali sıkıntılardan çıkarma vaadiyle Haziran ayında göreve geldiğini hatırlatan Dursun Özbek, özellikle çok daha önce yapılan Bankalar Birliği anlaşmasını sonlandırmak üzere geldiğini, genel kurul üyelerine ve bütün Galatasaraylılara da bu mesajı verdiğini, bunun öneminin geçtiğimiz 5,5 aydan sonra çok daha iyi anlaşıldığını, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik zorlukların, yükü biraz daha ağırlaştırdığını ancak verdikleri sözden zerre kadar sapmalarına neden olmayacağının buradan sözünü verdiğini ifade etti.

“Galatasaray’ın Tesisleşmesi Gerekmektedir”

Göreve başladıklarından beri ortaya koydukları çaba ve gerçekleştirdikleri projelerle ilgili de konuşan Özbek, Mecidiyeköy’deki binaların rezidans olarak satışa hazırlanıp ofis kurduklarını belirtti. Florya Metin Oktay Tesislerini Kemerburgaz’a taşımak için çalışmalara başladığını ve çok yakın bir zamanda bunun temelini atacaklarını belirten Başkan, bu törene tüm Galatasaraylıları bekleyeceklerini ve hep birlikte bir gövde gösterisi yapacaklarını ifade etti..

Florya projelerinde bitime yaklaştıklarını söyleyen Dursun Özbek, öncelikle takımın yerleşmesinden sonra taşınma işleminin gerçekleşeceğini, daha sonra inşaat aşamasına başlayacaklarını, bununla kalmayacağını ve çok önemli bir konunun daha olduğunu, bunun da Galatasaray’ın tesisleşmesi olduğunu dile getirdi. En son Galatasaray’ın tesis yatırımının, 40-45 sene önce yapıldığını anlatan Başkan, yapılan binaların ömrünün 50 sene olarak ölçüldüğünü, 45 seneden beri spor kulübü olarak faaliyet gösteren, iki bine yakın amatör sporcusu olan bir kulübün, 50 seneden beri tesisleşme çabasına girmediğini bir eksiklik olarak gördüğünü ifade etti.

“Yeni Dönemde Bu Eksikliklerin Giderilmesi Gerekmektedir”

Yeni dönemde bu eksiklerin tamamlanması adına çok yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyleyen Dursun Özbek, Galatasaray’ın buna ihtiyacı olduğunu, bu yatırımları yaparken GSYİAD’a büyük görev düştüğünü, İbrahim Hatipoğlu’nun, Kemerburgaz’daki iki futbol sahasını yapmak üzere kendilerine söz verdiğini, bu tip desteklerin camiaya büyük bir güç kattığını ve büyük bir motivasyon verdiğini, bu sebeple çok önemsediğini anlattı. Bütün Galatasaray’ı sevenlerin, gerek kurumsal gerek dernek bazında gerekse münferit olarak bundan sonraki çalışmalar için yönetimin elinden tutmalarını rica eden Özbek, sözlerini noktaladı.